System blessów

Z Bloodstone Wiki Polska
Skocz do:nawigacja, szukaj

System blessów - w grze znany jako Protection Badges lub Protection Emblems, to system dzięki któremu gracze mogą ograniczyć ilość doświadczenia oraz umiejętności, które tracą podczas śmierci.

Od poziomu 20, kiedy gracz umiera, traci 70% doświadczenia wymaganego na swój obecny poziom, a także część swoich umiejętności, takich jak czarna magia, broń dwuręczna itp. Do poziomu 19 gracz jest chroniony wszystkimi odznakami.

Istnieje pięć emblematów ochronnych i można je zdobyć od różnych NPC na całym świecie, a każdy z nich zmniejszy utratę doświadczenia o 10%, dzięki czemu kara to zaledwie 20% przy wszystkich blessach.

Po śmierci gracz traci wszystkie odznaki i nie ma różnicy między śmiercią od stworzeń, a innymi graczami. Wyjątkiem są określone obszary, takie jak areny PvP.

Emblematy to: Fire, Sea, Mountain, Sky i Spiritual. Koszt każdego z nich jest związany z poziomem postaci, zaczynając od 2000 sztuk złota na poziomie 20 i osiągając 20000 na poziomie 150.

Posiadane blessy możemy sprawdzić na karcie postaci, skrót "I"


Blessy i gdzie je kupić

Spiritual Emblem - można kupić u swojego sprzedawcy klasowego, odpowiednio:


Sea Emblem - w porcie Oakendor u Captain Alleni, oznaczona nr. 13 na tej mapie.

Fire Emblem - w Eastgrove u sklepikarki Lega Flameye na pietrze.

Lokalizacja Lega Flameye

Sky Emblem - w Port Rackham na szczycie góry z krabami.

Mountain Emblem - w górach Ely - ciężki do zdobycia, po drodze spotkamy m.in. Warg, Violent Thief, Forest Golem, Cyclops.

Wszystkie blessy można kupić w Store za 150 kryształów jeden, bądź wszystkie na raz za 750 Scroll of death protection.