Korzystasz na własną odpowiedzialność

Z Bloodstone Wiki Polska
Skocz do:nawigacja, szukaj

Bloodstone Polska nie udziela gwarancji na zamieszczane w niej informacje

Nasza strona jest encyklopedią sieciową o grze Bloodstone: The Ancient Curse, tworzoną w otwartym gronie ochotników. Każdy użytkownik, który założy konto i zgłosi chęć edycji strony, dostaje takie uprawnienia. Dane użytkownika jakie podaje przy rejestracji nie są weryfikowane. Przyjęte założenia pozwalają każdej osobie dysponującej połączeniem z Internetem na zmienianie treści naszej Wiki. Należy zakładać, że zamieszczone w projekcie treści nie zostały przejrzane przez osoby kompetentne w poszczególnych dziedzinach wiedzy i że mogą one nie stanowić kompletnej, dokładnej czy rzetelnej informacji. Sama gra jest w trakcie beta testów, twórcy nie udzielają zbyt wielu informacji o grze, większość informacji pozyskujemy poprzez własne doświadczenia oparte na wielu godzinach grania i testowania.

Nie oznacza to, że na naszej stronie nie da się znaleźć wartościowych i dokładnych informacji – w wielu przypadkach zamieszczamy materiały dobrej jakości. Bloodstone Polska jednak nie udziela gwarancji co do jakości zawartych w niej treści. Zawartość dowolnego hasła mogła niedawno ulec zmianom lub zniszczeniu przez osoby, których opinie nie są zbieżne z aktualnym stanem wiedzy w danej dziedzinie. Większość innych encyklopedii, co warte odnotowania, również zawiera oświadczenia podobne do niniejszego.

Brak formalnego procesu recenzji

Pracujemy nad tym, by przedstawiać i oznaczać sprawdzone wersje haseł i linków na stronie. Aktywna społeczność współtwórców korzysta z różnych mechanizmów, na przykład listy ostatnich zmian, czy wykazu nowo dodanych plików, w celu monitorowania pojawiających się nowych haseł oraz modyfikacji w istniejących. Bloodstone Polska nie korzysta jednak z jakiegokolwiek formalnego systemu przeglądu treści – użytkownicy mogą poprawiać błędy, ale nie są do tego w żaden sposób zobligowani – zawarte więc na stronie treści nie niosą z sobą zapewnienia, że są odpowiednie do jakiegokolwiek wykorzystania. Nawet artykuły, które w wyniku nieformalnego przeglądu zostały sprawdzone, mogły zostać w nieodpowiedni sposób zmienione tuż przed ich wyświetleniem przez jednego z użytkowników.

Końcowe oświadczenie

Nikt w gronie współtwórców, sponsorów, administratorów i osób w jakikolwiek inny sposób związanych ze stroną nie jest odpowiedzialny za pojawienie się informacji nieprawidłowych czy zniesławiających, ani za skutki korzystania z informacji zamieszczonych w poszczególnych hasłach lub linkach.